Prestavba vo Vysokých Tatrách zaujme aj z Lomnického štítu

Prestavba vo Vysokých Tatrách zaujme aj z Lomnického štítu

Z lyžiarskeho strediska Jasná na Liptove sa presúvame do ďalšej obľúbenej dovolenkovej destinácie. Tentokrát upútala postupne sa rozbiehajúca rekonštrukcia penziónu situovaného na území Vysokých Tatier, umiestneného vo vyhľadávanej tatranskej osade.

Za premenou staršieho ubytovacieho zariadenia v Tatranskej Lomnici stojí spoločnosť TMR, a.s.. Podobne ako v nedávnom článku predstavené Chalety Jasná – Otupné, ktoré tiež patria do jej portfólia, disponuje nepopierateľne výhodnou polohou, stavbu nájdeme neďaleko lanovky na Skalnaté pleso a Lomnický štít. Návrh prestavby, aktuálne pod menom Apartmány Horec, pochádza z architektonického ateliéru Archima a snaží sa nepotlačiť viaceré charakteristické znaky originálnej budovy.

 

Pozornosť venovaná piatej fasáde

Čoraz viac pozornosti sa dnes dostáva tzv. piatej fasáde. Mnohé technológie ako napríklad populárne drony sú podstatne dostupnejšie, získať predstavu o podobe zástavby aj z vtáčej perspektívy už naozaj nie je výnimočné. Strešná konštrukcia projektu Apartmány Horec bude zase dobre pozorovateľná z vyšších polôh lyžiarskeho strediska, zo spomínaného Skalnatého plesa i z Lomnického štítu.

 

Inšpirácia

Pôvodné zastrešenie bude modifikované, inšpiráciu autori našli v zosunutej lavíne a kryhách ľadu. Pribudnú nové roviny s presklenými otvormi, ktorých základom je trojuholník, architektúra získa po rekonštrukcii dramatickejší výraz. Úpravy sa pozitívne dotknú hlavne pôdorysu, keďže navrhované riešenie prinesie rozšírenie doterajšej úžitkovej plochy. Pri pohľade z ulice zostane, napriek výrazným zmenám, súčasná silueta objektu viac menej zachovaná, rovnako ako logika členenia fasády.

Na dostupných vizualizáciách si všimneme, že na vonkajších plochách sa prezentuje niekoľko materiálov, sivobiela omietka na väčšej hmote, sivý sokel, fasádne dosky bielej farby a obľúbené drevené lamely.

Čo apartmánový dom ponúka

V apartmánovom dome bude vytvorených celkovo 26 jedno- a dvojspálňových jednotiek s výmerami od 41 do 145 m² vrátane terás a lodžií, vo väčšine bude k dispozícii infrasauna. V ponuke sa objavujú tiež 4 luxusne ladené mezonetové penthousy s vírivými vaňami, osadenými možno netradične priamo v spálňovom priestore. Na najnižšom podlaží zapustenom v teréne sa počíta s garážami a rôznymi skladovacími miestnosťami vyhradenými aj pre majiteľov apartmánov.

V prípade záujmu o vyťažovanie zakúpenej nehnuteľnosti poskytuje spoločnosť TMR, a.s. kompletné obchodné i marketingové aktivity, pričom zabezpečené budú takisto hotelové služby ako recepcia či upratovanie. Príprava na kolaudáciu objektu zatiaľ pripadá na august tohto roku, odovzdávanie apartmánov sa odhaduje v januári 2021 v stave holobyt, pri jednotkách s ukončenými interiérmi prebehne v marci 2021.

Autor: Ing. arch. Natália Mokoš Hulmanová
Zdroj: www.novostavby.sk